Áčko zachráněno

publikováno 17.05.2014

Orel A - Stones 3:3
Orel A - Panama 2:8

V první půli padl jenom jeden gól, když se po Sejkově rohu trefil Ričí. Ve druhé půli Ričí přidal druhý gól tečí Gamfilovy střely, potom se střelecky prosadil i soupeř a snížil. Kóťa potom trestal golmanovo vyběhnutí na naši půlku, když špatným zpracováním nabídnul Koťovi výlet do prázdné brány, i když prvně to vypadalo že Koťa by radši spadl na faul, nakonec si to tedy rozmyslel a dovezl balon do brány. Soupeř kontroval lobem přes Lukáše, který hlavičkou dorazil do brány útočník, který číhal na tyčce. Stones ucítili šanci a začali hrát powerplay, pár slibných akcí měli, většinou je ale zlikvidoval Lukáš nebo obrana. Dvě minuty před koncem se jim ale podařilo vyrovnat po akci podél autové čáry.

Druhý zápas proti Panamě, která předtím prohrála souboj o 1 místo se San Marinem 3:0, jsme odehráli jen v 5 hráčich. První gól jsme si dali sami tečí autové rozehrávky. To trochu nabouralo naši připravenou taktiku zaparkovaného autobusu, soupeř to vycítil a v rychlém sledu přidal do poločasu dalších 5 branek. Jediný poločasový úspěch z naší strany se povedl Wolantovi, když dorazil brankářem vyražený dlouhý centr od Sejka. Ve druhé půli jsme snížili na 2:6 když Ričí trefil Koťovu výzvu z rohu. Panama ale překvapení nepřipustila a ještě dvakrát skórovala.

Škoda prvního zápasu, kdy jsme takřka celý zápas vedli, to jsme měli udržet. Kdybysme přidali gól za stavu 3:1, bylo by nejspíš po soupeři. Bod nám alespoň zajistil definitivu 11 místa, zachránili jsme se v soutěži už v předvečer těchto zápasů díky výhře Helasu C nad Saňaři.