Úvod » Špicův sloupek

Áčko zakončilo porážkou, Béčko uhrálo 3 body

publikováno 02.06.2014

Orel A - San Marino 0:4 Orel B - Incident 2:5 Orel B - FFT Vinohrady 3:2

Áčko se v posledním kole utkalo s prvním týmem soutěže San Marinem a už po pár minutách se postavení v tabulce promítlo i na ukazateli gólů. Po dvou únicích po straně vedlo San Marino 2:0, teprve potom došel Sejk, tak nám hned vynadal jak to hrajeme :-p

Soupeř pozorně bránil a nepouštěl nás do šancí, naopak Luke nás párkrát zachránil před dalším přídělem. V poločase vedl už 3:0, ale zvýšenou aktivitou jsme se pokoušeli najít skulinky v jejich obraně, bohužel jich moc nebylo. Po přímáku soupeře, kterému jsme tečí pomohli nasměrovat do Lukeho šibenice, jsme si konečně vytvořili šanci, dokonce ten nejmladší z nás, ale brankář soupeře proti Šimonovi dobře vyběhl a zmenšil mu střelecký úhel. Na posledních 10 minut jsme nasadili hru bez brankáře, ale když už jsme se chystali střílet, 2-3 soupeřovi hráči padali po hlavě do střel. Se San Marinem jsme prohráli oba vzájemné zápasy (na podzim 7:5), takže nás ani moc nemrzí, že postoupil a příští rok se s ním neutkáme. Ještě horší vzájemné zápasy máme s Panamou (2:8 a 0:9), která postoupila z druhého místa.

Škoda jen, že z posledních 3 zápasů, když už jsme měli jistotu setrvání v Okresu, jsme uhráli jenom 1 bod.

Orel Řečk. San Marino 0:4 (0:3)
Branky: Špicl Martin, Plachký Martin, Burian Václav, Mašek Jiří; Rozhodčí:Vévodová (7), Kincl (7); Delegát: Bednář; ŽK: 0 - Mašek Jiří

FFT-Orel Řečk. B 2:3 (1:1), Sedlák 2-Novák, Sýkora, Geisler

Béčko potřebovalo se stejně sestupem ohroženým Incidentem bodovat, bohužel i tentokrát zůstalo jen u odhodlání. Sestavu navíc museli látat kluci z Áčka, nakonec se jich sešlo víc než kmenových pleyerů B :-)
Incident hraje dobrý futsal, jenže nedával branky, proti nám se jim to ale dařilo. Nejprve po klasickém signálu z rohu (samozřejmě to známe a všichni všechny hlídáme :-(), pak bodlem přes patero noh do šibenice a nakonec si Kim zavolal a neměl... Mezitím jsme v poli byli vyrovnaní, ale zase jsme dokázali postrácet spoustu míčů, což nakonec nejspíš rozhodlo a my pustili drahocenné body přímému konkurentovi.
Proti třetímu celku tabulky jsme posílili o Toma, místo z kvóty mu uvolnil Zmešky. A do vedení jsme šli my, když Mišák postál před brankářem a Ivin poslal trestňák pěkně k tyči. Do půle jsme sice inkasovali, ale i tak jsme se drželi v kontaktu. Ve druhé půlce jsme si to víc dávali, dokázali zase mít šance, a po rychle rozehraném autu šel sám na brankáře Sejk, dovolil si luxus napálit gólmana, nechat se doběhnout obráncem a pak vleže buldočím způsobem srovnal. Jenže i podruhé soupeř vyrovnal a bylo to drama. Utkání na vysoké úrovni rozhodl pět minut před koncem Tom, který z první napálil míč za třiceti metrů z první na bránu soupeře a povyběhnuvší brankář se natahoval, leč na famózní kop nedosáhnul. FFT pak nasadilo dlouhatanánskou power-play, kterou hrálo dobře, naštěstí bez záplavy střel a my jsme tři body i s nasazením vlastních těl ukopali.
Uhráli jsme tři body, ale bohužem ne s tím týmem, kde jsme to potřebovali. Na záchranu nám chybí 4 body a máme už jen 6 zápasů, další existenční svedeme za 14 dní hlavně první špíl proti Onyxu.

0:1 1:1 1:2 1:3 1:4 1:5 2:5   1:0 1:1 2:1 2:2 3:2   Z G A  +/-  +/- na Z útok  obr.   Z G A  +/-  +/- na Z útok  obr.