Úvod » Špicův sloupek

Start vyšel Áčku na 50%

publikováno 21.09.2014 (aktualizováno 27.09.2014)

Orel A - Helas C 7:3 Orel A - R.I.P. 3:4

Áčko vstoupilo do Okresu s omlazenou sestavou. Helas nás po individuálních chybách pouštěl do brejků, ze kterých se nám dařilo postupně navyšovat skóre. Do poločasu jsme stihli dát 5 gólů, ale 3 jsme dostali. Druhou půli jsme se zaměřili na zodpovědné bránění a opět využívali okénka a okna v obraně soupeře, dobrým pohybem jsme se dostávali do dalších šancí. Spoustu jsme jich i zahodili, ale mrzet nás to nemuselo. Soupeře dorazil Zmešky, který potvrdil taky střeleckou formu a z brejku uzavřel skóre na 7:3.

Do druhého zápasu, posílení o Toma G., jsme vkročili dobře, hned po prvním střídání jsme vedli 1:0. Dlouho se nám dařilo těsné vedení bránit, ale po rychlé kombinaci na 1 dotek na zadní soupeř snížil. Ve druhé půli nás do vedení posunul Mara, ale soupeři se opět podařilo srovnat. Počet faulů se vyšplhal na 5:5 a jakýkoliv další faul smrděl desítkou. My jsme po jednom z brejků dostali šanci kopnout si pentli a bylo to rázem 3:2, v čase cca 5 minut do konce. Soupeř ale sáhl k powerplay a hned po chvíli trefil k tyčce remízu 3:3. Po chvíli se soupeř dostal poprvé do vedení 4:3 a k powerplay jsme sáhli my. Soupeř nechtěl dostat gól a v přemíře snahy udělal zbytečný faul na půlce a my dostali možnost kopat desítku, se kterou jsme si ale neporadili a soupeř bral všechny 3 body.

3 body bychom ráno asi brali, ale po vývoji druhého zápasu jsme si nějaký ten bod navíc zasloužili. Dopředu to bylo dobrý, ale dozadu to v rozhodujících chvílích skřípalo. Celkově bylo fajn vidět, že mladí umí chytnout příležitost za pačesy, Tom v prvním zápasu za Áčko sahal po hattricku, Mara dal svůj první Áčkový gól a Radim ukázal, že umí zahrát i z druhé vlny.

O1A0106 Orel Řečkovice Helas C 7:3 (5:3)
Branky: Strnad Ondřej 2, Chráscina Tomáš 2, Zmeškal Pavel, Sýkora Patrik, Kahoun Pavel - Hačka Martin 2, Haluza Oldřich; Rozhodčí: Javorský (7.5), Bláha V. (7); Delegát: Otradovský; ŽK: 0 - Hačka Martin, Puk Jiří
O1A0201 Orel Řečkovice R.I.P. 3:4 (1:1)
Branky: Kahoun Pavel 2, Vlk Marek - Zlínský Tomáš 2, Toman Jiří 2; Rozhodčí: Javorský (7.5), Bláha V. (7.5); Delegát: Otradovský; ŽK: 0 - Zlínský Tomáš, Knotek David, Schäfer Jan