Áčko nakonec na 8 místě, Béčko o víkendu neporaženo

publikováno 23.05.2015 (aktualizováno 25.05.2015)

Orel Řečkovice A - Arsenal B  6:4 (3:1)
Góly: Sejk 3, Ričí, Aleš, Radim, ŽK: Zmešky

První půli jsme začali s dostatečným množstvím štěstíčka. První gól trefil Sejk přímo z autu, gól platil díky teči soupeřovy zadnice, brankář s přímou střelou moc nepočítal, spíš si hlídal zadní tyčku a případnou nahrávku. Druhý gól, tentokrát z druhé strany a z rohu, trefil Radim střílenou nahrávkou tak, že si ji neštastník v bráně soupeře srazil za svoje záda. Arsenal se ale trefil taky a snížil na 2:1. Dalších pár šancí, mnohdy i na zívající prázdnou bránu, soupeř do brány nedostal, tak na druhé straně na 3:1 zvýšil Aleš. Vedení nám mělo dát klid na naše kopačky do druhé půle.

Bohužel jsme moc s klidem nehráli a občas byli bez pohybu dopředu a bohužel taky dozadu, čehož soupeř využil a podařilo se mu dvakrát skórovat a dorovnat skóre na 3:3. Potom nás ale zase uklidnil Sejk, který dal po našem přečíslení gól bodlem do šibenice. Soupeř ale nesložil zbraně a opět se mu podařilo vyrovnat. Rychlé přečíslení se nám ale naštěstí dařily a do otevřené obrany soupeře jsme přidali ještě dva góly. Napřed se trefil Ričí po kombinaci s Alešem a potom ještě hattrick zkompletoval Sejk.

Vítěztví nás posunulo právě před našeho dnešního soupeře na konečné 8 místo. Končíme se stejným počtem výher i proher a aktivním skóre.

Góly: Tom Chráscina 2, ŽK: Kugli

Orel Řečkovice B - Chl.Pozůstalí 2:0 (2:0)
Góly: Balů, Wolant, ŽK: Laďa

Na utkání jsem se po počátečním nevalném zájmu sešli 8+1, Tom jen na první, ale to nakonec rozhodlo. Tempo hrálo velmi dobrý futsal, plný pohybu a narážeček a rychle jsme prohrávali 0:2. Nejprve Peťa pouštěl tečovanou střelu do autu, ale míč se odrazil od tyče přímo před dobíhajícího hráče a ten se pěkně trefil na bližší, za dvě minuty se pak soupeř vymotal z tlaku a osamocený hráč se trefil cizelérsky mezi nohy vybíhajícího gólmana. Museli jsem si vzít time out a uklidnit se, pak jsme zavželi bránu a vrhli se do ofenzivy. Nejprve ale musel Peťa lapit sólo nájezd, pak se do půle z trestňáku trefil Tom na zadní tyč. Druhá část byla daleko vyrovnanější, měli jsme už i tutovky, ale srovnat na konečných 2:2 jsem dokázali až v improvizované power-play. Gólman vyrazil střelu jen k Tomovi, který z první propálil hradbu nohou.
Zatímco první soupež hrál velmi dobře kombinačně  individuálně, Pozůstalí se dostávali na naši půlku jen po dlouhých nákopech, které byly ale velmi nebezpečné a než jsme se domluvili, jak na ně, tak měli i dvě dobré hlavičky. První gól dal sebeobětující se Balů, jehož intimní partie našla prudká střílená přihrávka na zadní. Druhý gól dal po šedesátimetrové akci Mary Wolant, Nara si seběhl z útoku až k vlastní bráně, pak si narazil s Laďou a nakonec přesně přihrál na zadní. Druhou půlku jsme dobře odbránili, nevyhnuli jsme se ale tradičnímu nervóznímu "povídání si se soupeřem", každopádně další vychytaná nula se počítá a Béčko je stále na jaře neporaženo.

HRÁČ   0:1 0:2 2:1 2:2   1:0 2:0 - Z G A  +/-  +/- na Z útok  obr. - Z G A  +/-  +/- na Z útok  obr.