Začátek jarní části jenom za bod

publikováno 07.03.2016

Helas B - Orel Řečkovice 6:4 (3:2), góly Radek 3, Ričí, ŽK Half

R.I.P. - Orel Řečkovice 3:3 (3:2), góly Aleš, Kuba, Radek

Hráči Áčka Helasu si potřebovali zvednout sebevědomí po den staré prohře 0:12 s Chrudimí v 1 lize, proto přišli v hojném počtu na Okres. Začátek jim vyšel a hned při prvním střídání David Cupák propálil Lukáše. Na 1:1 jsme vyrovnali po nepřímém kopu, když Tom přiťukl míč Radkovi a ten obstřelil zeď. Helas se ale brzo dostal do dvojbrankového vedení. Ještě do půlky snížil Radek dalekonosnou ránou z první pod víko, ale po půli zase začal úřadovat soupeř, který celý zápas tahal za delší konec provazu. Radek dokompletoval ve svém prvním zápase hattrick a Ričí dal v 15 zápase sezóny svůj první gól v sezóně. Několik dalších šancí skončilo na tyčce nebo břevnu. V poslední minutě mohl jít sám na brankáře Aleš, kterého nedovoleně zastavil poslední hráč soupeře, ale rozhodčí pro něj druhou žlutou nevytáhl, asi měl přílišný respekt nebo strach z dalších nadávek, kterou by ho mohl počastovat.

Druhý zápas jsme začali šíleně, po 5 minutách to bylo 0:3 a vypadalo to s náma hodně zle. Do poločasu jsme ale dokázali snížit na rozdíl jediného gólu. Trefil se Kuba (3 zásah v sezóně) a Aleš letos poprvé. Druhou půli jsme většinu času bušili do obrany soupeře, která mnohdy stíhala jenom odkopávat do autu nebo na jediného vysunutého útočníka. Když Radek schovanou a tečovanou střelou srovnal, bylo ještě dost času obrat dokonat. Po několika našich neproměněných 100 % šancích párkrát zahrozil i soupeř. Většinu nákopů na Zlíňáka ale zachytil Tomáš, který se stáhnul na pozici posledního, která mu očividně svědčila a ještě stihl rozjíždět naše útočné akce. Bod ze dvojzápasu je málo, ale pozitivem je že jsme se oklepali z rychlého vedení soupeře ve druhém zápase a dokázali se do něj ještě vrátit.