Úvod » Špicův sloupek

První víkend přinesl 12 bodů

publikováno 06.09.2020 (aktualizováno 08.09.2020)

Do prvního soutěžního víkendu nastoupily všechny tři "venkovní" týmy a nastřílely 26 branek.

V sobotní premiéře omlazeného D týmu pomohly i posily z C a návrat Koti, 8 pecek v každém zápase a gól odchovance Šimona Vitáska zahřál na srdíčku.

V neděli mělo Béčko i Céčko těžký los, a to vítěze 2. třídy z loňska ASK a sestoupivšího z 1. třídy Gepard. Béčko se bohužel proti oběma nedokázalo v útoku příliš prosadit, vstřelilo jedinou branku a nezískalo ani bod.

Céčku se vedlo o poznání lépe, tým poskládaný napůl z odchovanců Orla a napůl z hráčů Raz Náraz překvapil všechny přítomné, soupeře a vlastně i sám sebe plným bodovým ziskem. Proti těžkým soupeřům vypomohl navrátilec a střelec Ritxie, který velmi posílil údernou sílu týmu a v obraně brousek Vacek.
Do prvního zápasu jsme vlétli s odhodláním bránit a nedostat rychle gól, k velkému překvapení jsme ale po deseti minutách vedli 3:0 a udrželi to do poločasu! Soupeře jsme nepustili skoro k ničemu a střely z dálky kryl dnes famózní Pižma. Po půli soupeř rychle snížil naším vlastencem, ale my díky dvojgólovému Šimonovi zase vedli. Sedm minut před koncem nasadil soupeř za stavu 3:6 k dlouhé power-play, dal dva góly, ale nakonec první body pojistil Ritxie gólem náhradnímu gólmanovi po rychlém výhoz Pižmy.
Druhý zápas měl úplně jiné tempo. Gepard vsadil na pomalejší kombinaci a rotaci, kterou prokládal bleskurychlými kličkami a bombami z dálky. Po jedné takové míč zaplul přesně k tyči a prohrávali jsme 0:1. I s juniory v sestavě jsme se ale nepoložili, Pižma zamkl branku a po pauze jsme se přeci jen více dostali do hry. Povedly se nám dva kontry, první 3 na 2 zakončil přesně k tyči Ritxie, dvě minuty před koncem soupeř nezachytil rychlou rozehru autu a Langoš klasickou otočkou rozhodl.

Orel Řečk. D - AC Brno 8:1 (0:1), Hruška 4, Kotrbáček 2, Vitásek, Kratochvíl - Adamovič
Sea Lions - Orel Řečk. D 1:8 (1:5), Kříž - Hruška 3, Viskot 2, Kratochvíl, Lesenský, Zikuška

Orel Řečk. B - ASK 1:3 (1:1), Dostál - Lipovský, Polák, Siladi
Orel Řečk. B - Gepard 0:4 (0:2), Kabát 3, Nguyen

Orel Řečk. C - ASK 7:5 (3:0), Matoušek 2, Kolář 2, Kahoun 2, Lesenský - Lipovský 2, Siladi, Polák, Pospíšil
Orel Řečk. C - Gepard 2:1 (0:1), Lesenský, Kahoun - Kabát